כיום זהו סוד גלוי כי עסק המעוניין לשגשג ולהישאר רלוונטי אל מול מתחריו, מוכרח להשקיע משאבים משמעותיים בנראות שלו ברשת באמצעות אתר מושקע עם חווית משתמש גבוהה.
בעולם בו הסחר האלקטרוני הופך לערוץ המשמעותי ביותר לעסקים, ובעיקר בישראל המדורגת כצרכנית הדיגיטלית השלישית בגודלה בעולם, מתעוררות שאלות אתיות ומשפטיות רבות שהמדיום החדש מביא עמו. חקיקות חדשות אשר מבקשות לספק מענה הולם למורכבויות המשפטיות של תחום הסחר באינטרנט עשויות לזמן אתגרים עבור עסקים רבים בישראל, ובעיקר לעסקים קטנים ובינוניים אשר נאבקים להישאר עם הראש מעל המים. על-מנת לצלוח את כל האתגרים הללו וליהנות מחשיפה דיגיטלית אשר עומדת בדרישות החוק, חשוב שתעמוד לצידך משפטנית מנוסה ומקצועית בעלת בקיאות נרחבת בכל הדינים המשפטיים הרלוונטיים לתחום האינטרנט.
עו”ד שרית קרן היא המצפן המשפטי של אתר העסק שלך
עו”ד קרן, בוגרת הבין-תחומי בהרצליה במשפטים כמצטיינת דיקן, היא אחת מעורכות הדין המובילות והבקיאות בתחום הסחר האלקטרוני. לאורך כל התנהלותך העסקית באינטרנט, ישמש הליווי המשפטי שלה ככלי רב ערך להתאמה איכותית של העסק לכל דיני הסחר האלקטרוני, שתחסוך לך עוגמת נפש ומשאבים רבים.

חוק הספאם

בדצמבר 2008 נכנס לתוקפו תיקון לסעיף 30 א’ לחוק התקשורת התשס”ח-2008, או “חוק הספאם”. התיקון החדש אוסר על משלוח תכנים פרסומיים בדוא”ל, בהודעות SMS או בהתקשרויות אוטומטיות ללא הסכמת הצרכן. החקיקה, שמטרתה למנוע הטרדות וחדירה לפרטיות, הביאה נמענים רבים של תכנים פרסומיים לגיטימיים לנצל את ההזדמנות לתביעה כמוצאי שלל רב. לאורך השנים הביאה עו”ד קרן לדחייה של תביעות רבות אשר העמידו את פרנסתם של בעלי עסקים צנועים בסיכון. הגבול שבין טכניקות שיווק לגיטימיות כמו רימרקטינג אלקטרוני וניוזלטרים לנרשמים ובין שליחת תוכן שתהווה “ספאם” עשוי להיות דק ביותר. לכן, על-מנת להתגונן מפני תביעות ולוודא כי האתר שלך עומד בקנה אחד עם כל דרישות חוק הספאם, ליווי משפטי המבוסס על בקיאות וניסיון רב שנים בדיני אינטרנט ישרת אותך נאמנה.

סרגל נגישות

לידיעתך, בשנת 2017 נכנסו לתוקפן תקנות המרחיבות את חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ״ח־1998 ומחילות אותו גם על המרחב האינטרנטי. במסגרת תקנות אלו, מחויב כל אתר בישראל לכלול סרגל כלים שמנגיש את השימוש באתר לאנשים בעלי מוגבלויות. אי-ציות לתקנה עשוי לגרור אחריו אישומים פליליים וקנסות כבדים בהיקף של עשרות אלפי שקלים. על-מנת להימנע מסיבוכים משפטיים ואי נעימות, תסייע לך עו”ד שרית קרן ביישום החוק על הצד הטוב ביותר.

הוראות ה-GDPR

תקנות חדשות שתוקנו על-ידי האיחוד האירופי בדבר הגנת הפרטיות טרפו מחדש את הקלפים עבור עסקים רבים המתנהלים ברשת. התקנות המחמירות מגדירות, בין השאר, באילו תנאים אנו רשאים לעבד את נתוניו של לקוח, לשמור אותם במסד הנתונים שלנו, לעשות בהם שימוש כזה או אחר ובאיזה מידע אנו מחויבים לשתף את הלקוח לגבי אופן השימוש במידע עליו. על-מנת לפלס דרך בטוחה בתקנות החדשות, שהפרתן עשויה לגרור אחריה קנסות בהיקפים של עד עשרות מיליוני יורו, חשוב להצטייד בייעוץ המשפטי האיכותי ביותר שיסייע לך לוודא כי האתר שלך עומד בכל דרישות הרגולציה.
לכל סיוע והגנה משפטית בתחום דיני הסחר האינטרנטי, עו”ד שרית קרן עומדת לרשותך.

ההתפתחות ההולכת וגוברת של מרחב האינטרנט, ומיוחסת לה עוצמה רבה בעולם המסחר, הביאה לכך שהחל דיון רחב מימדים בכול הקשור לסוגיית דיני האינטרנט. מפאת החוסר בדיני האינטרנט חל שימוש והתאמה של החוקים הקיימים, כדוגמת דני החוזים, חוק לשון הרע והגנת הפרטיות, זכיות יוצרים ועוד, לתחום האינטרנט.

בפני עו”ד העוסקים בתחום אינטרנט עליהם להיות מעורים ומיודעים לתרבות האינטרנט, שנעשה בדור האחרון למדיום תקשורתי שלו הגמוניה רבה על הפרט והחברה כאחת. כפועל יוצא מכך, על העו”ד להיות מומחה בתחום ומקצועי בכל הקשור לתרבות השימוש באינטרנט.

    ליעוץ ותיאום פגישה
    076-5384354

    הנני מעוניין לקבל דיוורים ועדכונים מהאתר בהתאם לחוק התקשורת